Kooperatifçilik Eğitimlerimize Aydında Başladık.

1163 Sayılı Kooperatifler Kanununun 55 inci ve 65 inci maddesi ile 14/01/2022 tarih ve 31719 sayılı Kooperatifçilik Eğitim Yönetmeliğinin 5. Maddesine göre; Faaliyet konusuna bakılmaksızın yıllık 20 milyon Türk lirası ve üstü net satış hasılatı olan kooperatifler veya Faaliyet konusuna bakılmaksızın 1.000 ve daha fazla ortağı bulunan kooperatiflerin Yönetim, Denetim organları ve bunların yedeklerine seçilenler için zorunlu eğitim şartı getirilmişti.

Ticaret Bakanlığımızdan Kooperatifçilik Eğitimi vermek ve Eğitim sağlayıcı olarak aldığı  yetki ile Merkez Birliğimiz 2023 yılı içersinde Bölge Birliklerine sunulmak üzere eğitim takvimi oluşturmuş ve ilk eğitimimiz Aydın HAYKOOP Bölge Birliğimiz Ortaklarına yönelik organize edilmiştir.

Merkez Birliğimiz, Ticaret Bakanlığından Eğitim Sağlayıcı olarak yetkilendirilmişir. Kooperatifçilik eğitimini vermek üzere, Ticaret Bakanlığından kooperatifçilik eğitimi konusunda eğitici olarak yetkilerini almış olan Sayın Mehmet TAŞAN ve Sayın Haluk ÇAĞLAR HAYKOOP Merkez Birliğimizce konu ile ilgili olarak görevlendirilmişlerdir.

Aydın HAYKOOP - Kooperatifçilik Eğitimi 24.07.2023 tarihinde AydınTarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü İncir Toplantı salonunda  Genel Başkanımız Ahmet ERTÜRK,Aydın Tarım ve Orman İl Müdürümüz Sayın Ahmet ÖKDEM ve HAYKOOP Birlik Müdürümüz Sayın Turgut AKYOL'un açılış konuşmalarının ardından başlamıştır. Kooperatifçilik eğitimi Beş gün sürecek ve 28.07.2023 tarihinde sona erecektir. Eğitime kayıt yaptırarark eğitim boyunca derslere katılım sağlayacak olan kursiyerlerimiz kooperatifçilik eğitimi katılım sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

Okunma Sayısı: 256

Türkiye Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliği © 2023

Yukarıöveçler Mh. Lizbon Cd. No:32/6 Çankaya / Ankara TEL:(0312) 438 48 48

Geliştirici ©