ÖRGÜTLÜ YETİŞTİRİCİLERE UCUZ ARPA TAHSİSLERİ BAŞLADI

ÖRGÜTLÜ YETİŞTİRİCİLERE UCUZ ARPA TAHSİSLERİ BAŞLADI

Ortaklarımızın dikkatine;

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü, Örgütlü besici ve süt üreticilerine uygun fiyatla yem temin edebilmesini sağlamak amacıyla arpa tahsis ve satışlarına başladı. Arpa satış fiyatının, piyasa fiyatlarının yaklaşık yüzde yirmi altında olmak üzere ton başına 5.250 TL olarak belirlendiği Kamuoyu duyurusuyla bildirilmiştir. Girdi fiyatlarındaki artışlar nedeniyle zor günler yaşayan Süt Üreticisi ve Besici ortaklarımıza hayırlı olmasını diler, Bakanlığımıza ve TMO Yetkililerine teşekkür ederiz.

TMO KAMUOYU DUYURUSU

Toprak Mahsulleri Ofisi, kurulduğu 1938 yılından bugüne kadar gerek üretici gerek tüketici lehine görev alanındaki ürünlerde piyasa istikrarı sağlamakta ve ülkemiz gıda arzında bir sigorta görevi görmektedir.

Bu kapsamda 2021/22 sezonunda un ve yem regülasyonu çalışmalarını başarıyla yürüterek hububat piyasalarında istikrar sağlanmış, ekmek üreticilerimiz ile besici ve yetiştiricilerimizin maliyetlerinin azaltılmasına katkıda bulunulmuştur.

2022/23 sezonunda da aynı anlayış içerisinde un ve yem regülasyon çalışmalarına devam edilmektedir.

Bu kapsamda Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından besici ve yetiştiricilerimizin uygun fiyatla yem temin edebilmesini sağlamak amacıyla arpa tahsis ve satışları başlatılmıştır.

TMO arpa satışlarında besici ve yetiştiricilerimizin talepleri Üretici Örgütleri aracılığıyla 17-24 Ekim tarihleri arasında alınacaktır.

Arpa satış fiyatı, piyasa fiyatlarının yaklaşık yüzde yirmi altında olmak üzere ton başına 5.250 TL olarak belirlenmiştir.

Önümüzdeki süreçte de TMO, güçlü stokları sayesinde piyasa istikrarını sağlamaya devam edecektir.

TMO olarak bir kez daha altını çizmek isteriz ki, içinde bulunduğumuz olağandışı piyasa koşullarında piyasa istikrarını sağlamak üzere Kuruluşumuzun her türlü yetkisi mevcuttur. Stoklarımızın takviyesi ve piyasaya ürün arzımız yeni hasada kadar kesintisiz devam edecek, tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızla işbirliği içinde gereken tedbirler alınacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.                                                                     

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ

 

NOT: Müracaatlar 31 Ekim 2022 Tarihine kadar uzatılmıştır.

 

Okunma Sayısı: 302

Türkiye Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliği © 2023

Yukarıöveçler Mh. Lizbon Cd. No:32/6 Çankaya / Ankara TEL:(0312) 438 48 48

Geliştirici ©