SÜT FİYATLARI ZİRVESİ İÇİN GENEL BAŞKAN ERTÜRK KÜLLİYEDE…

SÜT FİYATLARI ZİRVESİ İÇİN GENEL BAŞKAN ERTÜRK KÜLLİYEDE…


​Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay başkanlığında Tarım ve Orman Bakanı, Hazine ve Maliye Bakanı ile Bakan Yardımcılarının da katıldığı Süt Fiyatları ile ilgili toplantıya, HAYKOOP Genel Başkanımız Sayın Ahmet Ertürk de katıldı.
Başkan Ertürk toplantıda; Başta yem fiyatları olmak üzere son zamanlarda sütün maliyetindeki öngörülemeyen artışlar karşısında süt fiyatlarının güncellenmemesi nedeniyle zor günler geçiren yetiştiricilerin sıkıntısının çözümü için Ulusal Süt Konseyinin bir an önce toplanarak 2021 yılının aralık ayında 4,70 TL olarak açıkladığı 1 litre sütün fiyatının artan maliyetleri dikkate alarak yeniden belirlemesi, ayrıca bugünkü şartlarda etkisinin çok azaldığı süt teşvik priminin de artırılarak zamanında ödenmesi gerektiğini, aksi halde zararına yapılan bu üretimin sürdürülemeyeceğini ve zamanla süt ineklerinin kesime gideceğini belirtti.
Sayın Oktay’ın da bu konunun çözümü için acilen gerekenin yapılacağını belirttiği iletildi. Konuyu Cumhurbaşkanlığı Makamına taşıyan Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişci beye çok teşekkür ediyor, Üreticilerimizi rahatlatacak bir çözümün tez zamanda Ulusal Süt Konseyinde de değerlendirilerek açıklanmasını temenni ediyor bekliyoruz.

Okunma Sayısı: 505

Türkiye Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliği © 2023

Yukarıöveçler Mh. Lizbon Cd. No:32/6 Çankaya / Ankara TEL:(0312) 438 48 48

Geliştirici ©