GENEL BAŞKANIMIZ TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ GENEL MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

GENEL BAŞKANIMIZ TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ GENEL MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

            HAYKOOP Genel Başkanımız Ahmet Ertürk Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğüne atanan Hüseyin Aydın beyi ziyaret etti.

Merkez Birliğimiz Koordinatörü Emekli TEDGEM ve TİGEM Genel Müdürü Mehmet Taşan’ın da katıldığı ziyarette, Ülkemizin en büyük Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olan Tarım Kredi Kooperatifleriyle gerek kooperatiflerimizin ürettiği ürünlerin pazarlanması gerek yem başta olmak üzere çiftçilerimizin kullandıkları tarımsal girdilerin temininde ve gerekse Sigorta hizmetleri gibi konularda iş birliği yapılması görüşüldü. Yem temini konusunda HAYKOOP ve Tarım kredi kooperatifleri bir protokol ile yem temini konusunu disipline bağlanmasıyla birlikte bu esnada Tarım Kredi Kooperatifleri üreticilere birim kooperatifleri aracılığıyla yem teminini kesintisiz sürdürecek ve 19 protein yemin 196.00₺ olarak satışına devam etmesi memnuniyetle karşılandı. Genel Başkanımız Ahmet Ertürk, Özellikle süt maliyetini olumsuz yönde etkileyen Yem fiyatlarının yükselmesiyle üretim zorluğu çeken yetiştiricilerimizi rahatlatan yem fiyatlarının düşürülmesinden dolayı yetiştiriciler adına kendisine teşekkür etti.

Sayın Hüseyin Aydın’a başarılar dileyerek her türlü zorluğa rağmen üretime devam çiftçilerimiz ve Ülkemiz Tarımına hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyoruz.

 

 

Okunma Sayısı: 457

Türkiye Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliği © 2023

Yukarıöveçler Mh. Lizbon Cd. No:32/6 Çankaya / Ankara TEL:(0312) 438 48 48

Geliştirici ©