TAKBİ Projesi Yönlendirme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Tarım ve Orman Bakanlığımız, Alman Kooperatifleri Konfederasyonu ve Merkez Birliğimizce yürütülmekte olan Türk Alman Kooperatif Birlikleri İşbirliği (TAKBİ) Prjesinin yeni dönem çalışmaları 18/09/2019 tarihinde Ankara' da Projeoje Partnerlerinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

  • T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı - Tarım Reformu genel Müdürlüğü 
  • Türkiye Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliği
  • Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Merkez Birliği
  • Alman Gıda ve Tarım Federal Bakanlığı
  • GFA Danışmanlık Grubu
  • DGRV – Alman Kooperatifleri ve Raiffeisen Konfederasyonun

Temsilcilerinden oluşan  Proje Partnerlerinin katılımı ile gerçekleştirilen Proje Yönlendirme Kurulu toplantısı sonrasında,Türk Alman Kooperatifleri İş Birliği (TAKBİ) Projesi 2. Döneminde;

Merkez Birliklerimizin ve Bölge Birliklerimizin kurumsallaşmasına yönelik eğitim danışmanlık ihtiyaçlarının karşılanması, Merkez ve Bölge Birliklerimizin sahada etkinliklerinin artırılarak doğrudan ve dolaylı yollarla,  Birim Kooperatiflere vermiş oldukları  hizmetlerin çeşitlendirilmesi ve ihtiyaca cevap verecek şekilde artırılması, gibi hedefler Projenin  çalışma konuları arasında yer almaktadır.

Yönlendirme toplantısınn ardından Merkez Birliği Genel Başkanımız Sayın Ahmet ERTÜRK ile Alman Gıda ve Tarım Federal Bakanlığı temsilcisi Sayın Nadine KOHNE birbirlerine, projenin başlangıcının birer nişanesi olarak karşılıklı hediyeler de bulundular.

TAKBİ Projesi ikinci dönem çalışmalarınınTüm Kooperatif camiasına hayırlı olmasını dileriz.

 Okunma Sayısı: 803

Türkiye Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliği © 2023

Yukarıöveçler Mh. Lizbon Cd. No:32/6 Çankaya / Ankara TEL:(0312) 438 48 48

Geliştirici ©